Salon optyczny Warszawa – wybór oprawek okularowych.

Salon optyczny Warszawa – w jaki sposób wybrać oprawki okularowe?

salon optyczny warszawa

 

Oprawki okularowe to jeden z dwóch elementów składowych każdych okularów. W przypadku większości osób wygląd oprawki okularów jest tak samo ważny jak właściwości soczewek okularowych, które znajdować się będą w ich okularach. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów i wciąż rosnącym wymaganiom, rynek oprawek okularowych oferuje wiele różnorodnych modeli różniących się zarówno pod względem wzornictwa, technologii ich wykonania, jak też ceny.

salon optyczny warszawa

Wybór odpowiedniej oprawki okularowej zależy między innymi od indywidualnych preferencji danej osoby jak i przeznaczenia noszonych okularów. Przy wyborze oprawki należy kierować się względami estetycznymi, a także specjalistycznymi, wiążącymi się z rodzajem wybranych soczewek okularowych. W przypadku okularów progresywnych musimy zwrócić szczególną uwagę na wielkość tarczy oprawki w której zamontowana będzie soczewka , w takim przypadku tarcza nie może być zbyt małej wielkości.

 salon optyczny warszawa

Cechy soczewek okularowych jakie wybraliśmy, szczególnie grubość krawędzi, spowoduje, że pewien rodzaj oprawek będzie wskazany do zamontowania danego rodzaju soczewek. Natomiast stosunkowo cienka krawędź niewielkich mocy dodatnich powoduje, należy zastosować odpowiednie soczewki okularowe odporne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład zbudowane z poliwęglanu. Soczewki okularowe o grubej krawędzi należy zamontować w oprawkach pełnych, najlepiej plastikowych by ukryć ich grubość. Mając na uwadze względy estetyczne oraz komfort użytkowania okularów należy kierować się ogólną zasadą która mówi o tym by oprawki nie przekraczały linii brwi, zausznik nie uciskał głowy, a dolne krawędzie oprawki nie opierały się na policzku. Dopełnieniem procesu doboru oprawki okularowej jest uwzględnienie fizjonomii osoby która będzie je nosiła ( kształtu jej twarzy, typu sylwetki, odcienia skóry) jak też cech indywidualnych oraz indywidualnych preferencji.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *