Na co należy zwrócić uwagę wybierając okulary progresywne Warszawa 

okulary progresywne warszawa

Soczewka progresywna cechuje się tym, że wartości dioptrii w niej występujących płynnie dostosowują się do dobrego widzenia na wszystkich odległościach. Dzięki jej konstrukcji zapewnia ona ostre widzenie na każdą odległość. Możemy więc używać jednej pary okularów przez cały dzień gdyż nie ma żadnych linii podziału, soczewka jest jednolita.
Do czytania długich lektur które męczą nasze oczy polecamy w zaopatrzenie się o dodatkowe okulary do czytania.
Magic Optic (Optyk w Warszawie) ma w ofercie okulary z progresywnym dostosowaniem tylnej części soczewki, przez co zwiększa się jakość widzenia na wszystkich dystansach.

                   Szkła progresywne Warszawa

Na co należy zwrócić uwagę podczas pierwszego noszenia okularów progresywnych?

W przypadku soczewek progresywnych widoczność nie jest tak dobra, jak w klasycznych jedno ogniskowych okularach. Dlatego ważne jest, żeby podczas ich noszenia patrzeć przez odpowiednią korekcyjną strefę. Na początek zaleca się obrócić głowę w kierunku na który mamy zamiar skierować swój wzrok, niż patrzeć tylko kątem oka, a przy chodzeniu po schodach obniżyć delikatnie głowę. W miarę upływu czasu przyzwyczaimy się do nowego sposobu patrzenia.

                     Okulary progresywne Warszawa

Jedne do wszystkiego?

Do okularów progresywnych należy się przyzwyczaić, gdyż są to trzy rodzaje okularów w jednych, które umożliwiają nam doskonałe widzenie podczas całego dnia. Okres adaptacji do okularów progresywnych może zależeć od kilku czynników (jeśli są to Twoje pierwsze okulary progresywne) i może on trwać tylko jeden dzień, ale również od 3 do 6 tygodni. Gdy są to Twoje pierwsze okulary progresywne to czas przyzwyczajenia się do nich może być trochę cięższy i dłuższy (jednak każdy przypadek jest indywidualny).Jednak nie jest to konieczne, aby osoby rozpoczynające użytkowanie okularów progresywnych nosiły je nieprzerwanie przez cały dzień.

Oto kilka porad i informacji dla osób, które używają okularów progresywnych pierwszy raz.

1. Obracaj głowę w kierunku, w którym się patrzysz, a nie spoglądaj kątem oka
2. Pochylaj bardziej głowę przy chodzeniu po schodach
3. Jeśli natomiast masz na przykład boleści lub zawroty głowy, podwyższone ciśnienie krwi lub inne dolegliwości, na pozostałą część dnia załóż z powrotem swoje „stare“ okulary
4. Dzień zaczynaj z okularami progresywnymi, a nie z jednoogniskowymi
5. Na początku użytkowania noś okulary progresywne w znanym ci otoczeniu.