OPRAWY KOREKCYJNE WARSZAWA – MAGIC OPTIC

Oprawy korekcyjne Warszawa

Za każdym razem przychodząc do salonu optycznego zadajemy sobie to samo pytanie. Na co zwrócić uwagę, czym się kierować przy wyborze opraw okularowych? Zastanawiamy się nad ich kształtem, kolorem, budową. Poniżej znajdą Państwo kilka rad, które ułatwią ten wybór.

Oprawy okularowe (oprawy korekcyjne) powinny być nie tylko ładne i praktyczne, ale również dobrane odpowiednio do kształtu twarzy. Dobranie właściwych opraw do kształtu twarzy jest sporym wyzwaniem. Pierwszym krokiem jest ustalenie kształtu twarzy:

oprawy okularowe warszawa

Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, wybierz oprawy lekko zaokrąglone. Dobrze by było, żeby były zaokrąglone u dołu, odwróci to wtedy uwagę od żuchwy. Górna część oprawki natomiast powinna ułożyć się na linii brwi, przez co automatycznie wydłuży się linia szczęki. W przypadku osób mających wysokie czoło oprawy okularowe umieszczone na linii brwi optycznie je skracają.

oprawki korekcyjne

W przypadku twarzy podłużnej bardzo istotne jest optyczne zmniejszenie wydłużenia, dlatego radzimy wybierać oprawki lekko zaokrąglone, nisko osadzone. Ma to na celu umiejscowienie linii okularów w połowie wysokości twarzy.  

oprawki korekcyjne damskie

Do twarzy owalnej pasuje zdecydowana większość opraw okularowych (opraw korekcyjnych).

Dlatego też jeśli Twoja twarz ma taki kształt, możesz sobie pozwolić na bardzo duży zakres wyboru.

oprawki korekcyjne męskie

Dla osób o okrągłej twarzy przeznaczone są oprawy o prostych i kanciastych kształtach z wydłużonymi szkłami. Tylko poprzez taki zabieg jest możliwość zmniejszenia wrażenia krągłości, czy nawet pulchności twarzy. Oprawki powinny być delikatne, jednak można sobie pozwolić na dobór dowolnego koloru. Wybierając oprawy w ciemnym, wyrazistym kolorze, wysmuklimy twarz.

okulary korekcyjne warszawa

Jako ostania została nam twarz trójkątna. W takim przypadku ważne jest aby złagodzić rysy twarzy.

Wybierz więc oprawy okularowe z zaokrągloną dolną krawędzią lub zupełnie okrągłe. Odpowiednimi będą te z delikatną obwódką oraz prostą poziomą linią, które będą noszone niezbyt wysoko.

 

 

 

Pamiętaj, że dobrze dobrane oprawy okularowe (oprawy korekcyjne):

  • nie powinny być zbyt daleko lub zbyt blisko oczu, lecz pod właściwym katem;
  • muszą być odpowiednio dobrane do kształtu twarzy, żeby nie zsuwały się przy ruchu z nosa, ale też nie za ciasne, aby się nie odznaczały;
  • umiejscowione powinny być między łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi;
  • powinny odzwierciedlać Twój styl życia.

 

 

W naszym salonie posiadamy bardzo duży wybór okularów. Na pewno znajdą Państwo takie oprawy okularowe (oprawy korekcyjne) które będą odpowiadać waszym potrzebom oraz oczekiwaniom.