W jaki sposób klasyfikujemy soczewki okularowe warszawa

soczewki okularowe warszawa, szkła okularowe warszawa

W jaki sposób właściwie dobrać szkła okularowe Warszawa

Przy wyborze soczewek korekcyjnych do okularów należy zwrócić przede wszystkim na wadę wzroku pacjenta i przeznaczenie zamawianych okularów. Soczewki okularowe różnią się pomiędzy sobą właściwościami materiału z jakiego zostały wykonane, budową oraz zastosowanym uszlachetnieniom.
W naszym salonie optycznym oferujemy soczewki okularowe znanych i cenionych producentów: Hoya, Seiko, Zeiss, Rodenstock, Essilor, JZO, Szajna, Transitions.

Poniżej przedstawiamy Państwu podstawowe informacje na temat soczewek okularowych Warszawa

Soczewki okularowe dzielimy ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane:

  • Soczewki organiczne – soczewki o doskonałych własnościach optycznych.Są wykonane z tworzyw sztucznych, lekkie, nie tłuką się. Dzięki zastosowaniu odpowiednich powłok są też odporne na zarysowania.
  • Soczewki poliwęglanowe – są to soczewki bardzo lekkie o dużej twardości i wytrzymałości mechanicznej. Zapewniają bezpieczeństwo oczu osobom aktywnie spędzającym czas.
  • Soczewki mineralne – tradycyjne szklane

Ze względu na różnice budowy możemy wyróżnić soczewki okularowe Warszawa

  • Soczewki jedno ogniskowe – korygują wadę wzroku przy zastosowaniu jednego typu szkieł np. okulary tylko do czytania, albo do dali – do chodzenia.
  • Soczewki dwuogniskowe – soczewki „dwa w jednym – do czytania i do dali”. Wyróżnia się 2 segmenty o 2 różnych ogniskach. Górna część soczewek
    przeznaczona jest do patrzenia w dal, dolna do patrzenia na małą odległość np. czytania. Można ich używać do codziennego życia, jednak ich wadą jest brak korekcji między dalą a bliżą.
  • Soczewki progresywne – to soczewki które zapewniają ostre widzenie na każdą odległość. Są alternatywą dla soczewek dwuogniskowych, trzy ogniskowych.
  • Soczewki do bliży i odległości pośrednich – są idealne do czytania jak również pracy przy komputerze. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewniają duży zasięg i bardzo szerokie strefy widzenia w bliży.
  • Soczewki pocieniane – są dużo lżejsze i cieńsze o standardowych soczewek okularowych, przeznaczone dla osób z dużą wadą wzroku. Eliminują uczucie dyskomfortu jakie niesie ze sobą noszenie ciężkich okularów.