Soczewki progresywne Varilux Activity

Podobnie jak noszenia sportowego obuwia jest niezbędne w przypadku gry w tenisa , tak noszenie odpowiednich soczewek okularowych jest niezbędne do wykonywania specyficznych aktywności, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort.

 

Soczewki progresywne Varilux Computer 

soczewki progresywne varilux computer cena

 

Varilux Computer to pierwsza soczewka zaprojektowana do pracy z komputerem. Oferuje ona komfort widzenia na monitorze i jednocześnie przy przenoszeniu wzroku z monitora na klawiaturę, eliminując przy tym pojawiające się zmęczenie oczu.
 
W ofercie dostępne są 2 rodzaje soczewek progresywnych Varilux Computer:
 
Varilux Computer 2V, stworzona dla użytkowników komputerów, którzy spędzają dużo czasu przed ekranem komputera.
 
soczewki progresywne varilux computer 2v

 

Varilux Computer 3V, przeznaczone dla użytkowników komputerów którzy koncentrują swój wzrok nie tylko na monitorze, ale także na oddalonych osobach czy obiektach otaczających ).

soczewki progresywne varilux computer 3v

Soczewki progresywne Varilux Computer polecane są z barwieniem filtrującym Amberelax oraz powłoką antyrefleksyjną Crizal.

 

Soczewki progresywne Varilux Road Pilot

soczewki progresywne varilux road pilot

 

W czasie jazdy samochodem to w jaki sposób widzimy ma ogromne znaczenie. Dlatego właśnie Essilor zaprojektował soczewki Varilux Road Pilot, pierwsze progresywne soczewki zaprojektowane specjalnie do jazdy samochodem. Każdy z kierowców musi mieć niczym nie zakłócone widzenie. Kierowca w wieku prezbiopii także.
 
Varilux Road Pilot jest progresywną soczewką, która oferuje użytkownikowi kompletnie czyste widzenie peryferyjne, a także zapewnia:
  • komfort widzenia dali z jednoczesną możliwością kontroli deski rozdzielczej auta
  • utrzymanie naturalnej pozycji podczas kontrolowania lusterek wstecznych
  • optymalne postrzeganie ruchu oraz szybką reakcję na zagrożenie
  • poczucie bezpieczeństwa w czasie prowadzenia pojazdu
Główną zaletą soczewek progresywnych Varilux Road Pilot jest to, iż zostały one przetestowane przez kierowców w wieku prezbiopii. Odbyły się one na torze wyścigowym. Wyniki były bardzo przekonujące:
  • kierowcy doświadczyli szerokich pól widzenia,
  • zwiększoną możliwość postrzegania,
  • lepszy czas reakcji.