Soczewki progresywne Varilux E Design – łatwe widzenie dla łatwego życia.

soczewki progresywne varlilux e series

Varilux E Series to soczewki gamy Varilux zainspirowane soczewkami progresywnymi Varilux S Series. Powstały one w celu zapewnienia dobrego widzenia dla wszystkich prezbiopów!

Zespół badawczy firmy Varilux potwierdził, że zniekształcenia obrazu to główny powód braku adaptacji do soczewek progresywnych. W związku z tym stworzono technologię Swim Control, która ma na celu redukcję efektu pływania, co przyczynia się do zmniejszenia zniekształcenia obrazu. Dzięki temu proces adaptacji do nowych soczewek jest łatwiejszy a komfort widzenia natychmiastowy.

Okulary z soczewkami progresywnymi Varilux E Design gwarantują natychmiastową jakość widzenia od momentu ich założenia. Niezależnie jaką czynność się wykonuję: czy jest to prowadzenie samochodu, czy zabawa z dziećmi, chodzenie po schodach, czy czytanie.

soczewki progresywne varilux e series cena

Podobnie jak w przypadku Nanoptix, technologia Swim Control została stworzona według opatentowanych kalkulacji. Soczewka jest traktowana jako zbiór tysięcy mikroelementów. Dla poszczególnego z tych elementów dokonywana jest optymalizacja kombinacji mocy i krzywizny bazowej. Podczas wzrastania mocy soczewki następuje zmniejszenie krzywizny bazowej, co powoduje że geometria soczewki jest idealnie zoptymalizowana i umożliwia zmniejszenie tzw. efektu „pływania obrazu”.

soczewki progresywne varilux e series

Cała soczewka może generować efekt „pływania obrazu”, ale najbardziej odczuwalny dla użytkownika jest on na jej peryferiach . Zastosowanie technologii Swim Control powoduje, że peryferia soczewki kalkulowane są z taką dokładnością, jak z zaawansowaną technologią Nanoptix. Reszta powierzchni która ma mniejszy wpływ na efekt „pływania obrazu” obliczona z nieco mniejszą dokładnością.

Soczewki progresywne Varilux E Design są dostępne z opcją f-360. Soczewki z modelu Varilux E f-360 zapewniają wszystkie zalety soczewek Varilux E Design, a dodatkowo są spersonalizowane pod kątem parametrów oprawy użytkownika, przez co oferują lepszą jakość widzenia.