SZKŁA PROGRESYWNE WARSZAWA – MAGIC OPTIC 

Szkła progresywne Warszawa, Szkła progresywne cena, Szkła progresywne Varilux, Szkła progresywne JZO, Szkła progresywne Hoya, Szkła progresywne Essilor

Firma Magic Optic proponuje Państwu duży wybór szkieł progresywnych o różnym stopniu zaawansowania technologicznego, co też przekłada się na różny poziom cenowy oferowanych produktów.

Szkła progresywne jakie oferujemy to produkty o najnowszych konstrukcjach optyki, projektowane indywidualnie dla klienta. Umożliwia to jak najdokładniejsze dopasowanie okularów do sposobu ich użytkowania. Wszystkie rodzaje szkieł progresywnych mogą być wykonane w wersjach:

  • bezbarwnej
  • przyciemnionej
  • fotochromowej

Mogą także mieć zredukowaną grubość nawet o 70%. Poprzez zastosowanie właściwej filtracji anty refleksyjnej ułatwione jest funkcjonowanie w zmiennych warunkach oświetleniowych.
W związku z tym że konstrukcja szkieł progresywnych różni się znacznie od zwykłych, do korekcji bliskiego lub dalekiego widzenia, musimy mieć świadomość o konieczności przyzwyczajenia naszego wzroku do nowych okularów progresywnych. Okres takiej adaptacji może potrwać nawet kilka tygodni.

Szkła progresywne – od czego zależy komfort korzystania i długość okresu adaptacyjnego?

 

Wpływ na to mogą mieć następujące czynniki:
– jakość dobranych soczewek
– dobrze dobrana oprawa okularowa
– dokładność wykonanych pomiarów
– precyzja wykonania (połączenia wszystkich elementów w nowe okulary progresywne)

 

Szkła progresywne z filtrem anty refleksyjnym eliminują 5 podstawowych przeszkód dobrego widzenia.

1.Powłoka antyrefleksyjna
Szkła progresywne

Brak powłoki antyrefleksyjnej powoduje że światło odbija się od powierzchni soczewki i wpada do oczu. Szkła posiadające filtr antyrefleksyjny niwelują odbicia refleksów świetlnych, poprawiając ostrość i kontrast widzenia.

2.Powłoka odporna na smugi.

Szkła progresywne cena

Szkła takie posiadają powłokę oleofobową, dzięki czemu soczewka jest odporna na smużenie oraz odciski palców. Prosto jest utrzymać ją w czystości.

3.Powłoka odporna na zarysowania.

Szkła progresywne Varilux

Niewidoczna dla wzroku powłoka utwardzająca zapewnia ochronę przed uszkodzeniami, które zdażają się podczas codziennego użytkowania, a to zapewnia bardzo duży komfort widzenia.

4.Powłoka antystatyczna.

Szkła progresywne JZO

Podczas wycierania zwykłych soczewek zbierają się ładunki elektrostatyczne na ich powierzchni, które przyciągają cząsteczki kurzu. Na szkłach okularowych z powłoką antystatyczną ładunek ten się nie zbiera i kurz nie jest przyciągany. Powłoka taka polecana jest szczególnie dla alergików.

5.Powłoka hydrofobowa.

Szkła progresywne Hoya

Szkła okularowe z tą powłoką ułatwiają odparowywanie podczas zmiennych warunkach atmosferycznych. Dodatkowa zaleta tej powłoki to fakt, iż osiadająca woda zsuwa się ze szkieł co ułatwia czyszczenie.